Pomiar wilgotności Metodą Karbidową CM

W miejscowości Koprzywnica w woj. Świętokrzyskim został wybudowany duży kompleks wraz z budynkami przemysłowymi i biurowymi. Inwestor dbając o odpowiednie przygotowanie każdego etapu inwestycji sprawdził stan wylewki anhydrytowej przed położeniem podłogi. Zlecając naszej firmie wykonanie pomiarów metodą karbidową można w sposób profesjonalny i bardzo dokładny ocenić stan podłogi.

Po ocenie wstępnej przyrządami elektronicznymi oraz przy pomocy kamery termowizyjnej ustalono miejsca odwiertów (dzięki kamerze termowizyjnej w prosty sposób unikamy natrafienia na ogrzewanie podłogowe podczas pobierania próbki). Pobrano i odmierzono próbki 50 gramowe z dolnej części wylewki anhydrytowej, który wsypujemy do stalowej butli wraz z metalowymi kulkami i ampułką karbidu. Zamknięty pojemnik zostaje energicznie wstrząśnięty przez ok. 60 sekund tak aby metalowe kulki stłukły szklaną ampułkę i uwolniły karbid z naboju. Czynność potrząsania pojemnika należy powtórzyć po ok. 5 minutach.
Po 10 minutowym pomiarze otrzymaliśmy wyniki pozytywne w pięciu z sześciu badanych pomieszczeń.
Wynik wskazywał wilgotność na poziomie 0,3 %CM – co przy wylewce anhydrytowej i ogrzewaniu podłogowym daje kompatybilność z okładziną.
Firma Zatechs dała”zielone światło” na układanie posadzki a do jednego z pomieszczeń wstawiliśmy osuszacze kondensacyjne w celu przyśpieszenia schnięcia wylewki.