Pęknięcie rurki przy C.W.U. w nowo wybudowanej, właśnie wykańczanej szeregówce w Rzeszowie. Usterka miała miejsce w nocy, zalaniu uległa znaczna część podłóg na piętrze, a także przez strop i warstwy izolacyjne przedostała się na parter zalewając część jego powierzchni. Po oględzinach i przeprowadzeniu pomiarów miernikami wilgotności Trotec, Voltcraft i kamerą termowizyjną FLIR uznano, że koniecznym jest osuszanie warstw izolacyjnych na piętrze i parterze metodą podposadzkową.

Wykonano otwory w jastrychu i zainstalowano maszyny. Po wykonaniu odwiertów okazało się, że na foli widać stojącą wodę, w związku z czym musieliśmy użyć separatorów wody i wyssać zalegającą wodę.
Użyto pomp ciśnieniowych Corroventa T2 i T4, osuszaczy adsorpcyjncyh Corroventa A2 i A4, separatorów wody CORROVENTA WS4 i osuszaczy kondenascyjnych Master DHP 65, Master DH44 i Trotec 166 oraz wentylatorów Master DF20.

Czas trwania kompleksowego osuszania budynku wraz z wykonaniem pomiarów, przygotowaniem raportu dla firmy ubezpieczeniowej, zdezynfekowaniu lokalu i wyozonowaniu zawilgoconych powierzchni to 12 dni!
Po wykonaniu przez firmę Zatechs profesjonalnego raportu z całości osuszania, całość robót opłaciła firma ubezpieczeniowa, z którą umowę podpisał inwestor.