Osuszacze Zatechs

Osuszanie Podposadzkowe

Usunięcie Zawilgoconych Powierzchni

Usunięcie Ryzyka Zniszczenia Powierzchni

Ograniczenie Kosztów Ogrzewania

Minimalizacja Szkód Po Zalaniu

Usunięcie Bakterii, Grzybów, Pleśni po Zalaniach

Krótki Czas Procesu Ozonowania

Darmowa Konsultacja

733 020 350

Nie wiesz jaki osuszacz jest ci potrzebny?

Podczas suszenia szkód wyrządzonych przez wodę oraz wilgoć zastosować można cały szereg różnych technik. Każda szkoda wodna ma unikalny charakter, a rozwiązanie problemu niemal zawsze należy dostosować indywidualnie. Wybór sposobu zależy m.in. od miejsca wystąpienia szkody oraz rozmiaru, materiału, z którego zbudowana jest konstrukcja przeznaczona do osuszenia, a także wymagań w kontekście czasu suszenia, poziomu generowanego hałasu, zużycia energii itp.

Osuszanie w trybie tłoczącym jest jedną z najszybszych metod z dostępnych na rynku. Metoda ta jest niezwykle skuteczna i często wykorzystywana w przypadku suszenia konstrukcji wielowarstwowych. Osuszanie w trybie tłoczącym można bez problemu zastosować w przypadku suszenia tzw. podłóg pływających na betonowym podłożu, kiedy woda przeciekła w głąb izolacji pod pływającą podłogą. Firma Zatechs posiada wiele produktów służących do suszenia wielowarstwowych konstrukcji, takich jak podłogi, ściany czy stropy.

Ciepłe i suche powietrze wtłaczane jest poprzez otwory w głąb konstrukcji, która jest nasiąknięta wodą. Ciepło kilkakrotnie podnosi ciśnienie pary w zawilgoconym materiale i dzięki temu w znacznym stopniu przyspiesza schnięcie. Z powrotem do pomieszczenia odprowadzane jest wilgotne powietrze przez naturalne lub wywiercone w konstrukcji otwory, stąd jest ponownie wciągane i zasysane przez osuszacz i suszone przed kolejnym wtłoczeniem do konstrukcji. Możliwe jest znaczące skrócenie czasu suszenia, zapobiegając dostawaniu się mokrego zewnętrznego powietrza do obiegu powietrza w suszonym pomieszczeniu. Warunki takie można uzyskać poprzez dokładne zamknięcie i uszczelnienie stolarki okiennej i drzwiowej, otworów wentylacyjnych oraz innych otworów w suszonym pomieszczeniu.

Ogromną zaletą systemu zamkniętego jest ogrzewanie i osuszanie dość mocno ograniczonej ilości powietrza i skupienie procesu suszenia na dokładnym miejscu szkody. W ten sposób można przeprowadzić bardzo szybki i energooszczędny proces suszenia.

Osuszanie w trybie ssącym należy do stosunkowo prostych i niezwykle skutecznych metod osuszania konstrukcji składających się z wielu warstw. W przypadku osuszania podłóg na betonowym podłożu, w sytuacji gdy woda przedostała się w głąb izolacji pod podłogą pływającą można zawsze rozpocząć od suszenia w trybie ssącym. Jako firma Zatechs posiadamy produkty najbardziej renomowanych firm związanych z technologią osuszania takich jak Corroventa, Master, FLIR czy Testo służących do zwalczania wilgoci w wielowarstwowych konstrukcji, takich jak ściany, stropy czy podłogi pływające. Począwszy od elastycznych rozwiązań systemowych obejmujących osuszacze i pompy aż po opatentowane serie profesjonalne, które umożliwiają zastosowanie zarówno osuszania w trybie ssącym, jak i w trybie tłoczącym jednym urządzeniu.

Osuszanie w trybie ssącym. Nie skomplikowana i skuteczna metoda

Polega ona na jednoczesnym osuszaniu powietrza w pomieszczeniu przy pomocy pomocą osuszacza kondensacyjnego lub adsorpcyjnego i tworzeniu podciśnienia w zalanej konstrukcji przy pomocy pompy ciśnieniowej. Suche powietrze z pomieszczenia jest zasysane w głąb konstrukcji przez wywiercone otwory lub naturalne nieszczelności. Następnie wysysane z konstrukcji jest wilgotne powietrze i przepuszczane przez separator wody (3-etapowy system filtrowania) przed powrotem do pomieszczenia przy użyciu pompy. Separator wody (3-etapowy system filtrowania) to bardzo skuteczny sposób oddzielania zanieczyszczeń, kurzu itp. od wody w jednym urządzeniu. Jego użycie ma na celu oczyszczenie powietrza i ochronę pompy.

Osuszania w trybie ssącym

Osuszanie w trybie ssącym stosowane jest przed osuszaniem w trybie tłoczącym, po to aby uniknąć wtłaczania stojącej wody w głąb konstrukcji. Po wstępnym odessaniu nadmiaru wody z konstrukcji można przejść w tryb tłoczący lub kontynuować osuszanie w trybie ssącym. Osuszanie w trybie ssącym może potrwać dłużej niż suszenie w trybie tłoczącym, jednak jest to metoda skuteczniejsza, jeśli chodzi o zminimalizowanie ryzyka przedostania się włókien lub cząsteczek kurzu do powietrza w pomieszczeniu.

Zastosowanie

Przypadki zalania

Osuszanie podposadzkowe niweluje negatywne skutki po wystąpieniu zalania.

Pojawienie się wilgoci

Usuwamy wilgoć, niwelując powstawanie grzybów, czy brzydkich zapachów

Oszczędność czasu

Osuszanie oszczędza nam czas, dzięki temu jesteśmy w stanie niwelować dodatkowe koszty.

Metody osuszania podposadzkowego

Tryb Tłoczony

Tryb Ssący