Osuszanie podposadzkowe

Podczas prac wykończeniowych awarii uległa instalacja C.W.U. w łazience. Budynek wraz z garażem o powierzchni 160m2 uległ zalaniu.
Firma Zatechs natychmiastowo przystąpiła do ratowania mienia inwestora, gdyż woda w dużej ilości wdarła się  w strefę podposadzkową, w której znajdowało sie 15 cm styropianu.
Po oględzinach , przesłano do firmy ubezpieczeniowej PZU profesjonalną ofertę wraz ze szczegółową wyceną usługi, po czym firma ubezpieczeniowa natychmiast oferte zaakceptowała i przystąpiliśmy do Kompleksowe osuszenie budynku metodą podposadzkową.

Całość powierzchni była ogrzewana podłogowo, więc wiercenie otworów musiało być precyzyjne i dokładne. Dzięki kamerze termowizyjnej o wysokiej rozdzielczości marki FLIR udało się bez kolizyjnie wywiercić ponad 30 otworów.
Przy tak dużej powierzchni należy użyć kilkunastu profesjonalnych maszyn – Pomp ciśnieniowych z separatorem marki Corroventa i Dantherm, Osuszaczy MASTER/Trotec a także osuszaczy adsorpcyjnych Corroventa A2 i A4 wspomagając je wentylatorami, które pozwolą całkowicie usunąć szkodę.
Budynek w dość szybkim czasie  został narażony na spore zakażenie mikrobiologiczne, w związku z tym należało działać bardzo szybko.

Całość prac trwała 14 dni. Po tym czasie przystąpiono do odgrzybiania i ozonowania. Wykonano Pomiar karbidowy, pomiary wilgoci ścian i wylewki, a także profesjonalny raport dla Inwestora i firmy ubezpieczeniowej, która w całości pokryła naprawę szkody wynikającą z zalania budynku.

Pomiar wilgoci Zatechs, Trotec

Zdjęcie termowizyjne mokrej ściany

 

 

TB