Profesjonalne osuszanie podposadzkowe.

Firma Zatechs stosuje unikalną, w skali kraju i jako jedyna w Rzeszowie, technologię osuszania podposadzkowego stref zamkniętych bez konieczności przeprowadzania generalnych remontów. Powyższa technologia polega na przepuszczeniu przez styropian wysuszonego, ciepłego powietrza, które stopniowo pochłania wilgoć aż do całkowitego osuszenia. Powietrze , które zostało nasycone wilgocią zostaje przedmuchiwane na zewnątrz przez szczeliny technologiczne i dylatacje.

W tym konkretnym przypadku zastosowaliśmy tryb ssący, ssąco-tłoczący oraz tłoczący. Do przeprowadzenia osuszania stosujemy odpowiednio dobrany zestaw urządzeń składający się z osuszacza adsorpcyjnego Corroventa A2 oraz pomp wysokociśnieniowych Corroventa oraz AERIAL Dantherm. Dodatkowo umieściliśmy 3 osuszacze kondensacyjne MASTER i TROTEC, które wspomagały wentylatory przypodłogowe.

Do wykonania odwiertów w strefach z ogrzewaniem podłogowym posłużyła nam kamera termowizyjna FLIR.
Osuszanie podposadzkowe trwa zazwyczaj kilkanaście dni i jest zależne od ilości wody, która została zakumulowana przez styropian.

Cały proces osuszania kontrolowny jest na bieżąco dzięki użyciu bezinwazyjnej aparatury pomiarowej.
Po zakończeniu osuszania mieszkanie zostało przez nas odgrzybione a także wyozonowane.

Całość usługi dzięki wykonanym przez nas raportom i protokołom została w 100% pokryta przez towarzystwo ubezpieczeniowe.