Lokalizacja wycieku, Osuszanie piwnicy, ozonowanie, Profesjonalny raport dla Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

W miesiącu październiku otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące zalania piwnicy w domu jednorodzinnym.
Od razu przystąpiliśmy do lokalizacji wycieku metodą podczerwieni z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. Po 45 minutach zlokalizowaliśmy anomalie w posadzce zaraz za kotłem gazowym w C.O. Z dokładnością do 20 mm udało się zlokalizować wyciek – ze stratą 1 (słownie: jednej 🙂 płytki!!
Przystąpiliśmy do oceny szkód, wykonane zostały pomiary wilgotności metodą elektroniczną oraz metodą karbidową. Przez okres 21 dni nasze urządzenia (osuszacze kondensacyjne,nagrzewnica oraz wentylatory przypodłogowe) pracowały i osuszały zalaną piwnicę. Kompleksowe osuszanie piwnicy wraz z ozonowaniem wykonane zostały pod nadzorem Towarzystwa Ubezpieczeniowego, które zwróciło wszystkie poniesione koszty poszkodowanemu klientowi.

Po 21 dniach wykonanie pomiarów metodą karbidową pozwoliło zakończyć osuszanie wynikiem 1,8 % CM zawilgocenia jastrychu. Po zakończonym osuszaniu przystąpiliśmy do ozonowania i odgrzybiania pomieszczeń. Nasze ozonatory poprawiły w zdecydowany sposób jakość powietrza oraz usunęły nieprzyjemny zapach, pleśni, grzyby czy bakterie. Podczas wykonywanych czynności na bieżąco wykonywany był profesjonalny raport z osuszania dla firmy ubezpieczeniowej.

Po 21 dniach powróciliśmy do klienta w celu sprawdzenia wilgotności w piwnicy aby mieć 100% pewność, że nie występuje podciąganie kapilarne a wilgoć nie wraca