Close

Badanie i pomiary kamerą termowizyjną

Badanie i pomiary kamerą termowizyjną

Decydując się na remont budynku czy też remontu bądź renowacji domu, warto sprawdzić stan izolacji oraz szczelności termicznej. Wykrycie nieszczelnej izolacji termicznej  czy też wadliwej instalacji drzwi lub okien pozwoli nam na uniknięcie niepotrzebnych wydatków pieniężnych związanych z dogrzewaniem budynku..
Dzięki badaniom przy użyciu kamery termowizyjnej, możemy w sposób bardzo dokładny i bezinwazyjny znaleźć źródło problemu. Metoda z użyciem kamery termowizyjnej jest najbardziej skuteczną oraz najmniej kosztowną weryfikacją zabezpieczenia termicznego danego obiektu lub pomieszczenia.
Co więcej, badanie jest nieszkodliwe, bardzo dokładne, a także ekologiczne.  

Przykładowe zdjęcia wykonane kamerą termowizyjną:

Zdj. 1 Ślad po użytkowaniu „myszki” komputerowej.
Zdj.2 Wygląd termiczny samochodu po przejechaniu 15km.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jako firma ZaTeChS posiadamy nowoczesną kamerę termowizyjną renomowanej marki FLIR. Dzięki tej kamerze jesteśmy w stanie w sposób niezwykle dokładny określić gdzie i dlaczego narażamy się na straty cieplne.

KIEDY I PO CO PRZEPROWADZAĆ BADANIE TERMOWIZYJNE?
Aby badanie termowizyjne było skuteczne i poprawne musi zostać spełnionych kilka warunków podczas jego przeprowadzania:

 • podczas badania powinna być odpowiednia różnica temperatur w wewnątrz i na zewnątrz budynku. Minimalna różnica to ok. 15 st. C  (gdy na zewnątrz mamy ~5 st. C – to wewnątrz powinno być ~20 st. C).
 • niskie nasłonecznienie podczas przeprowadzania badania. W związku z tym, pomiary najczęściej przeprowadzane są wieczorową porą – po zachodzie słońca (lub przed wschodem słońca…) oraz w czasie całkowitego zachmurzenia.
 • należy obserwować warunki atmosferyczne. Silny wiatr, opady deszczu, czy też padający śnieg mają bardzo negatywny wpływ na poprawność wyniku.

 

Dzięki badaniom termowizyjnym:

 • bezinwazyjnie wykrywamy miejsca straty ciepła z budynku,
 • odnajdujemy miejsca, w których powstają straty ciepła, zwiększające wydatki na ogrzewanie budynku,
 • sprawdzamy szczelność drzwi i okien,
 • lokalizujemy wady zastosowanych materiałów izolacyjnych,
 • wykrywamy przecieki w instalacji wody lub centralnego ogrzewania,
 • wykonujemy kontrole termiczne przed- i po- remontowe,
 • lokalizujemy miejsca powstałych awarii oraz wycieków hydraulicznych, w tym wodnego ogrzewania podłogowego,
 • wykrywamy miejsca uszkodzeń elektrycznego ogrzewania podłogowego.

To tylko przykłady zastosowań termowizji w budownictwie. Kamery termowizyjne stosuje się również w medycynie, energetyce,  górnictwie, weterynarii ale również podczas poszukiwania skarbów!

Badanie termowizyjne jeszcze nigdy nie były tak łatwo dostępne w tak niskiej cenie. Jeśli jesteś posiadaczem nieruchomości, zamów badanie termowizyjne i sprawdź szczelność swojego budynku. To się  naprawdę opłaca – koszt badania w stosunku do efektów jest znikomy!
Ceny uzgadniamy indywidualnie z każdym klientem.